1 edycja KALPN - 6 zakończona.
czwartek, 05 października 2017 17:55

logotyp KALPN male

W dniu 4.10.2017 odbyła się ostatnia kolejka Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej – 6, która od 19 kwietnia z wakacyjną przerwą rozgrywana była na kartuskim „Orliku”.

 

 

 

 

Była to pierwsza regularna liga, która odbywała się na kartuskich obiektach od czasu powstania tego typu boisk w naszym mieście. Rozgrywki wystartowały dzięki inicjatywie członków Kaszubskiego Stowarzyszenia Sportowego Sokół w Kartuzach przy wsparciu finansowym władz samorządowych. Patronem honorowym imprezy sportowej był Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

W rywalizacji uczestniczyło 11 zespołów w Kartuz i okolic. Jak nazwa wskazuje w rozgrywkach mogli uczestniczyć wyłącznie amatorzy, czyli zawodnicy nie grający w klubach sportowych. W sumie w lidze rozegrano 75 meczów (każdy w wymiarze czasowym 2x20 minut), w  których zdobyto 584 goli, pokazano 77 żółtych i 3 czerwone kartki.

Najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek został Zbigniew Miotk z drużyny Samorząd Kartuzy, który zdobył30bramek natomiast za najlepszego bramkarza uznano Marcina Brzeskiego z zespołu Okolice Kartuz/Markaz.

Klasyfikacja końcowa KALPN.

1.       Okolice Kartuz/Markaz

2.       Malwa Prokowo

3.       Samorząd Kartuzy

4.       Sokół Kartuzy

5.       Orange Team Kartuzy

6.       FC po Nalewce Mirachowo

7.       Słońce Kartuzy

8.       Cube Kartuzy

9.       XYZ Kartuzy

10.   Blue Devils Kartuzy

11.   Natural Team Kartuzy

Podczas oficjalnego zakończenia rozgrywek zarówno uczestnicy rozgrywek jak i przedstawiciele władz samorządowych zapowiedzieli kontynuowanie rozgrywek w przyszłym roku.